• Šperky s krystaly Swarovski
Mám zájem o zasílání newsletteru

DOTAZY - RADY - PORADY

neváhejte nás kontaktovat - jsme tu pro Vás a rádi Vám poradíme

734 457 499

 

SLEVA NA DALŠÍ NÁKUP

Při objednávce od 500 Kč dostáváte slevu na příští nákup ve výši 10%.

(Nevztahuje se na poštovné a netýká se KAMENŮ SWAROVSKI.)

 

DOPRAVNÉ ZDARMA

Při objednávce od 1.500 Kč máte dopravné zdarma.

(POZOR - netýká se KAMENŮ SWAROVSKI - po přijetí objednávky bude poštovné dopočítáno.)

 

BARVY KRYSTALŮ

Pokud se Vám líbí nějaký šperk, ale chtěli byste jej v barvě, která není v nabídce obchodu, tak nás neváhejte kontaktovat (e-mailem či telefonicky) - většinu šperků jsme schopni vyrobit s jakoukoli barvou krystalu.

 

NAJDETE NÁS TAKÉ NA FACEBOOKU

 

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lee Design

 

 

250x250-1498564609.png

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

  1. Úvod
  2. UŽITEČNÉ INFORMACE
  3. Rhodium a rhodiování

RHODIUM

Rhodium, chemická značka Rh, (lat.Rhodium) je drahý kov stříbřitě bílé barvy. Chemicky je mimořádně odolné a stálé s poměrně vysokým bodem tání. Hlavní uplatnění nalézá ve slitinách s platinou při výrobě termočlánků a chemicky a teplotně odolných součástí průmyslových výrobních zařízení.

V poslední době je velmi populární použití rhodia k výrobě šperků a k pokovování méně ušlechtilých kovů, ale i stříbra, protože díky mimořádné stálosti rhodia jsou šperky dobře chráněny před korosivním černáním a zvyšuje se jejich lesk. Rhodium je také považováno za antialergenní kov.

Rhodium objevil v roce 1803 anglickým chemik William Hyde Wollaston rok poté, co objevil Palladium. Název mu dal podle růžové barvy rhodiových sloučenin (růže je řecky rhodon). Jedná se o ušlechtilý, odolný, poměrně tvrdý kov, elektricky i tepelně středně dobře vodivý. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí a vždy společně s jinými drahými kovy. Největší naleziště jsou v Jihoafrické republice, v Rusku na Uralu, v Jižní Americe a v Kanadě.

 

RHODIOVÁNÍ

Rhodiování je povrchová úprava bižuterních komponentů, při které se na kovový podklad nanáší rhodium, zcela bílý platinový kov, který je velice stálý, tvrdý a dokonce odolnější vůči vnějším vlivům (světlo, lidský pot, a další) než zlato. Rhodium je zcela zdravotně nezávadné a proto je vhodné i pro alergiky, chrání šperk proti mechanickému opotřebení a zpomaluje proces stárnutí šperku.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz